Każdy chciałby korzystać z rzetelnych, uczciwych i kompetentnych usług, również w sprawach rachunkowo-księgowych. Dlatego zwykle dokonuje się szczegółowej analizy różnych ofert biur rachunkowych, aby znaleźć najbardziej korzystną ofertę. Konkurencja w tym względzie jest niezmiernie duża, każde biuro rozliczeniowe posiada podobną ofertę, musi w takim razie czymś się wyróżnić, by zyskać zainteresowanie potencjalnych petentów. Biuro takie może się wyróżnić konkurencyjnymi cenami, innowacyjną ofertą, usługami spełniającymi oczekiwania ogółu klientów, zarówno tych indywidualnych, jak i firm różnych rozmiarów. Usługą, która stanowi swoisty filar biura księgowego, jest doradztwo rozliczeniowe, w tym także doradztwo rachunkowe. Wraz z nadchodzącym okresem rozliczania się firm i osób indywidualnych z Urzędem Skarbowym,należy się skierować do biura aby rozliczył za nas PIT. Niekiedy jednak wychodzą w trakcie rozliczania różne nieścisłości, wówczas właśnie doradztwo podatkowe będzie bardzo przydatne. Takimi kwestiami zajmują się pracownicy biura, którzy zwłaszcza w tym aspekcie pozyskali bogate doświadczenie zawodowe i są odpowiednio wykształceni, aby się takimi kwestiami zajmować. Pierwsza wizyta w biurze, która jest związana doradztwem, zazwyczaj jest darmowa. To bardzo dobra wiadomość dla wielu potencjalnych klientów, którzy nie są pewni czy aby na pewno będą korzystać z pozostałych usług biura. Kompetentna osoba rozwieje wszelkie wątpliwości, w sposób zrozumiały wyjaśni to czego klient nie jest pewny. Warto wiedzieć o tym, że innowacyjną usługą biur podatkowych, jest rachunkowość internetowa. W tym także zawarte jest doradztwo w kwestiach podatkowych, księgowych czy kadrowych. Bez konieczności wychodzenia z siedziby swojej firmy, można skorzystać z darmowej rady, rozwiać wszystkie niejasności czy potwierdzić swój wybór. A wszystko to przy użyciu komputera i dostępie do Internetu. Dobrze jest z takiej możliwości korzystać, bo można tak zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy.
Firmy które w sposób regularny korzystają z usług biura rachunkowego, takie doradztwo mają już wliczone w cenę. W każdej chwili mogą skorzystać z rad księgowych, czy podatkowych, nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów. Z tego powodu warto wynająć sobie biuro podatkowe, aby zajęło się wszystkimi kwestiami kadrowo-księgowymi przez cały rok, by móc bez ustanku korzystać z jej usług. W takim przypadku również koszty takich usług będą niskie, ponieważ dla stałych klientów, biura rachunkowe mają wiele upustów i rabatów, z których dobrze jest korzystać.

Klienci cenią także, gdy biuro rozliczeniowe wychodząc na przeciw oczekiwaniom petentów, wprowadza nowoczesne propozycje, upraszczając klientom korzystanie z ofert księgowych. Księgowość online, jest jedną z takich propozycji, z których każdy petent chętnie korzysta. Szukając najbardziej efektywnego biura rachunkowego, jakie będzie posiadało w ofercie doradztwo księgowe i podatkowe, warto zwrócić uwagę na to, czy oferuje ono księgowość internetową. Jeśli tak jest z pewnością należy z takiej usługi skorzystać, bo świadczy to o tym, że biuro wkłada wiele wysiłku w swój rozwój i w uzyskiwanie nowych klientów, którzy zostaną z nim na wiele lat. Jeżeli konkretne biuro podatkowe ma wiernych klientów, to świadczy to o tym iż da się bez najmniejszych obaw zlecić jego kadrze pracowniczej kompleksową obsługę podatkową.