21 cze Brak komentarzy admin Dorstal , , ,

Nasze zarobki są dużo niższe niż powinny być. Pod tym twierdzeniem podpisze się chyba każdy z nas. Jednak od czasu do czasu potrzebny jest nam dodatkowy zastrzyk gotówki. Musimy przecież realizować swoje potrzeby, których sfinansowanie z pensji nie jest zazwyczaj możliwe. Mogą być to wydatki związane chociażby z remontem bądź też modernizacją naszego mieszkania. Czasem powód jest znacznie bardziej prozaiczny, gdyż możemy potrzebować kupić jakiś sprzęt domowy, na przykład telewizor. Co wtedy robić? Nie warto jest odkładać realizacji swoich potrzeb na później. Trzeba tylko odpowiednio sobie wszystko zaplanować. Dobrym rozwiązaniem jest tutaj kredyt bankowy. Dzięki niemu będziemy mogli sfinansować swoje potrzeby bez konieczności ponoszenia większych wyrzeczeń. Co trzeba zrobić przed zaciągnięciem kredytu? O tym poniżej.

Trzeba pamiętać, że wzięcie kredytu jest bardzo odpowiedzialną decyzją. Łatwo jest zaciągnąć kredyt. W wielu przypadkach nie trzeba nawet ruszać się w tym celu z domu. Jednak znacznie trudniej jest kredyt spłacić. Dlatego należy sobie wszystko bardzo dokładnie przeliczyć. W naszym budżecie domowym powinny znaleźć się pieniądze, które możemy przeznaczyć na spłatę rat. Trzeba mieć na uwadze, że oprócz tego, że będziemy spłacać kredyt to powinniśmy w miarę normalnie funkcjonować. Trzeba przecież chociażby płacić rachunki za wodę czy prąd. Trzeba robić przecież też codzienne zakupy. Zakupy te mogą być oczywiście teraz mniej okazałe, ale nie może się okazać, że na te wydatki zabraknie pieniędzy. Jeżeli już wiemy, jakie pieniądze możemy przeznaczyć na spłatę raty, to pora znaleźć odpowiednią ofertę.

W tym punkcie powinniśmy skorzystać z innowacji, które są dostępne z pomocą internetu. W sieci dostępne są nowoczesne narzędzia, takie jak chociażby porównywarka kredytów gotówkowych. Skrypt ten jest w stanie w ciągu ułamka sekundy przeszukać bazę kredytów gotówkowych oferowanych przez wszystkie najważniejsze instytucje w Polsce. Uszereguje nam też te oferty w kolejności od najbardziej korzystnej. Wystarczy wpisać wymagane dane dotyczące kredytu, a także najważniejsze dane dotyczące chociażby naszych zarobków. Taka funkcjonalność jak kalkulator kredytowy nie jest dostępna wyłącznie w przypadku kredytów gotówkowych dla osób fizycznych. Jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą to dokładnie w ten sam sposób możemy znaleźć kredyt dla firm. Dlatego ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o wzięciu kredytu zasięgnąć jak najwięcej potrzebnych informacji. Tylko w ten sposób decyzja może być w pełni odpowiedzialna.

Jak spokojnie spłacić kredyt? Wysokość raty jest tylko jednym z czynników, które decydują o wygodzie spłaty kredytu. Innym czynnikiem jest długość spłaty kredytu. Niestety, im mniejsza rata kredytu, tym dłużej paradoksalnie ten kredyt będzie nam ciążył, a w konsekwencji zapłacimy znacznie więcej niż w przypadku większej raty. Dlatego warto mieć o na uwadze. Jeżeli kredyt jest zawierany chociażby na zakup samochodu receptą może stać się większy wkład własny. Wówczas koszty odsetek okażą się znacznie niższe. Jak więc widać, decyzja o kredycie jest bardzo trudna.