Zakładając firmę chcemy, aby stała się ona dla nas źródłem bardzo dużych i stabilnych zarobków. Pracując na etacie nie jesteśmy w stanie przekroczyć pewnego pułapu naszego wynagrodzenia. Nawet jeżeli będziemy pracować w nadgodzinach, to i tak nie jesteśmy w stanie zarobić tyle, ile byśmy chcieli. W ocenie wielu osób działalność gospodarcza ma nad pracą na etacie przewagę, jaką są nieograniczone niczym wynagrodzenia. Jednak jest to tylko połowa prawdy. Ponieważ nasze wynagrodzenie musimy sami wypracować. Ciężko będzie o dochody na wysokim poziomie, jeśli nasza firma nie będzie miała klientów a my nie będziemy konkurencyjni i rozpoznawalni na rynku. Właśnie z tymi problemami zmaga się wielu początkujących przedsiębiorców. Jak tym problemom zaradzić? Dobrą odpowiedzią jest obecność w internecie.

Starsi czytelnicy pamiętają czasy, w których dominowała prasa papierowa. Wówczas firmy, aby zaistnieć na rynku musiały wykupywać reklamy w prasie. Była to najtańsza forma kontaktu z potencjalnym klientem. Obecność w telewizji czy też w radiu była zarezerwowana tylko dla tych największych. Jednak reklama w prasie papierowej pomimo niskich kosztów miała podstawową wadę. Był nią ograniczony zasięg. Nawet nakład największych dzienników mierzony był w tysiącach. Internet rozwiązuje ten problem. Tutaj w zasięgu mamy nawet kilka miliardów potencjalnych użytkowników. Jednak jak przekonać ich do odwiedzenia naszej strony. Nasza wizytówka internetowa może być bezwartościowa, jeżeli nie będzie przyciągać żadnych klientów. Dlatego należy się promować. Dziś nie polega to już wyłącznie na dodaniu wizytówki strony do kilku tysięcy katalogów stron. Czasy się zmieniły. Dzisiaj potrzeba coś więcej, aby przyciągnąć uwagę klienta. Promocja firmy w internecie może polegać na przykład na dzieleniu się z użytkownikiem wartościowymi dla niego treściami. Mogą być to wszelkiego rodzaju fachowe porady czy też wskazówki z zakresu naszej działalności. Jeżeli prowadzimy sklep internetowy to możemy zamieszczać recenzje i testy sprzedawanych przez nas produktów. Warto też nie zaniedbywać interakcji z naszymi potencjalnymi klientami. Idealnym kanałem do tego mogą być media społecznościowe. Praca nad budową własnej marki, nad jej rozpoznawalnością jest znacznie trudniejsza niż katalogowanie strony, jednak w dłuższym okresie przynieść może nieporównywalnie większe korzyści.

Nie należy jednak zaniedbywać pozycjonowania strony. W dzisiejszych czasach jest to zadanie dużo bardziej złożone i kompleksowe niż kiedyś. Jednak, jeżeli zabierzemy się za nie należycie najlepiej powierzając profesjonalistom, to możemy liczyć na pozytywne efekty tej działalności objawiające się zwiększoną liczbą wejść na naszą witrynę z wyszukiwarki. Wiele małych firm pozycjonuje się na bardzo trudne i konkurencyjne frazy. Taka nieprzemyślana rywalizacja z dużymi koncernami zazwyczaj jest już na starcie przegrana. Dlatego nie należy zaniedbywać płatnej reklamy w wyszukiwarce. Nasza wizytówka w Google, która wyświetlać się będzie wysoko w wynikach wyszukiwania może przynieść skokowy wzrost odsłon strony. Trzeba z tej możliwości bezsprzecznie korzystać.