21 cze Brak komentarzy admin Dorstal , ,

Czy pomoc drogowa to dobry pomysł na biznes? A ile można na tym zarobić? Oto pytania, na które odpowiedzi poszukuje chyba nawet wiele osób. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ samochodów na naszych drogach przybywa, a tym samym rośnie też liczba kolizji. Ileż razy jest tak na drodze, że potrzebna jest laweta, bo w przeciwnym razie ruch zostanie zatrzymany, a tak być przecież nie może. Pomoc drogowa w takich okolicznościach jest jak znalazł i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Na rynku funkcjonuje stosunkowo dużo firm, które świadczą usługi w ramach rzeczonej pomocy. W zasadzie jest tak, że owe firmy mają do obsługi jakiś teren i tym sposobem laweta stosunkowo szybko pojawia się na miejscu zdarzenia. A o to wszak przecież chodzi, żeby poszkodowani jak najszybciej mogli uzyskać pomoc. Wszelakie incydenty na drodze to rzeczy, których lepiej unikać.

Ale życie pisze różne scenariusze i nigdy nie wiadomo, co i kiedy może nam się przydarzyć. To, że ktoś jeździ zgodnie z przepisami, wcale nie gwarantuje tego, że uniknie kolizji czy wypadku, bo na drodze mamy jeszcze mnóstwo innych osób. Zasada ograniczonego zaufania jest ciągle aktualna, niestety. Brawura, niedostosowanie prędkości do panujących warunków, brak umiejętności, ale i często wyobraźni to przyczyny licznych drogowych zdarzeń. Do tego jeszcze dochodzi prowadzenie pojazdów po alkoholu. To jest chyba najbardziej przerażające i zarazem bulwersujące. Nie pomagają apele, przestrogi, kampanie społeczne, nawet wysokie mandaty. Wydaje się, że do przeciętnego Kowalskiego w tej materii nic nie jest w stanie przemówić. 

Może w końcu jednak coś drgnie i opamiętamy się? Oby tak było.
Ale wróćmy do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odbiegliśmy od meritum, a mieliśmy zastanowić się, czy pomoc drogowa to dobry pomysł na biznes. Najlepiej byłoby o to zapytać tych wszystkich, którzy w tej branży działają od lat, ale skoro nikogo nie mamy na podorędziu, spróbujmy sami poradzić sobie z tym zadaniem. Otóż, na pewno warto byłoby spróbować się w tej branży, bo, jak już zostało wspomniane na wstępie, samochodów przybywa, a tym samym i zdarzeń drogowych jest coraz więcej, niestety. Szczególnie w tych miejscach, gdzie natężenie ruchu jest duże. To logiczne i nie ma tu nad czym w zasadzie dyskutować. O ile jeszcze na jakiś lokalnych drogach blokada spowodowana wypadkiem czy inną kolizją nie jest jakimś wielkim problemem, to o tyle już na autostradach laweta musi pojawić się wręcz błyskawicznie, by nie doszło do jeszcze większego nieszczęścia.

Nie trzeba nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, że na autostradzie ruch ma zupełnie inny charakter niż na drodze innego typu, bo to akurat jest powszechnie wiadomo. Zresztą, kto przeżył jakiś incydent samochodowy w takich okolicznościach, wie, o czym mowa. Ale na szczęście zawsze można liczyć na profesjonalną pomoc drogową i to jest budujące. A jeśli chodzi o wejście w ten biznes to z całą pewnością zawsze warto spróbować.Warto jednak mieć świadomość tego, że trzeba być do dyspozycji klientów przez 24 godziny na dobę i to przez 7 dni w tygodniu.